Jaké jsou vedlejší účinky Výzvy?

Překonal jsem své cíle.

Byl jsem zvědavý, jestli to fakt bude fungovat. Myslel jsem, že budu jen hubnout a zlepšovat svoji fyzičku. Ale Výzva nakonec předčila má očekávaní – zhubl jsem víc, než jsem si dal za cíl, fyzička super, zázemí a podpora na FB pecka.

Ahoj Jirko, řekneš nám něco o sobě?
Zdravím všechny současné i budoucí výzvaře. Mé jméno je Jiří Novotný, je mi 38 let a jsem z Děčína, kde žiju od narození. Jsem 8 let šťastně registrovaný se svým miláčkem Luďou, který je ve Výzvě také. Ve volném čase si rád přečtu dobrou knihu, kouknu na film (nejvíc asi fantasy a sci-fi) nebo zajdeme do kina, do kavárny, na pivo, dobré jídlo, v létě k vodě, o Velikonocích na hory, občas úniková místnost (Escape), PC a relaxovani. Sport byl pro mě vždy spíš rekreační záležitost v letním období. Jsem vyučený prodavač s úmyslem dodělat si management, ale už jsem se k tomu nedostal a asi by mě to stejně nebavilo, protože jsem vcelku zručnej a baví mě spíš fyzická práce. Nakonec jsem po vojně skončil ve stavebnictví u lopaty 🙂 a po 15 letech jsem jako zedník, sádrokartonář, fasádník a stukater se stavebnictvim sekl a sel delat do malé společnosti u nás v Děčíně, kde vyrabime silové a optické kabely.

Jak ses k Výzvě dostal? A jaké byly Tvé důvody vstoupit?
K Výzvě nás přivedla kamarádka, která si ji koupila a pořád o ní mluvila. Zkusili jste týden zdarma a chytlo nás to. Potřebovali jsme zhubnout a já měl navíc  zdravotní důvody (beru prášky na tlak a mám problémy s křížovýma obratlema). Výzvu jsme koupili oba dva a teď jedeme jak draci.

Jak jsi na tom s vůlí a s disciplínou? Daří se Ti cvičit pravidelně a sladit Výzvu s denním režimem?
Vzhledem k třísměnnému provozu v práci to bylo horší, ale po menších úpravách to šlo. Ono jde fakt skoro všechno, když se chce. Moje disciplína je tak 95%, ale cvičím pravidelně tak, jak jsem si to nastavil. Při velké zátěži v práci a v týdnu, kdy mám noční, vynechávám uprostřed týdne jeden kondiční trénink kvůli lepší regeneraci.

Čeho jsi ve Výzvě dosáhl a jaké jsou Tvé výsledky?
Výsledky jsou super. Hrudník – 7 cm, břicho – 9 cm, zadek – 6 cm, stehno – 2,5 cm, lýtko – 0,5 cm. Váha – 10,5 kg, BMI před Výzvou 29.2 a po Výzvě 26.3,TUK před 26.5% a po 20.5%, beztuková hmota 74% – 79%.

Za jak dlouho jsi této změny dosáhl?
Výsledku jsem dosáhl po celé 90 ti denní Výzvě 21 dní + týden zdarma. Taky musím říct, žedva týdny zpět jsem kvůli lehkým zažívacím problémům cvičil jen na 50%.

Co vše jsi pro změnu svoji postavy vyzkoušel a proč myslíš, že právě Výzva stojí za Tvým úspěchem?
Vysloveně programů na hubnutí jsem se nikdy neúčastnil. Dva měsíce jsem zkoušel kruhové tréninky, ale to nešlo kvůli práci. Trochu jsem se snažil cvičit doma, ale šlo spíš o posilování s čínkama. Ve Výzvě jsem uspěl asi kvůli tomu, že je skvěle nastavená a člověk si ji může přizpůsobit svým možnostem. A pak při dodržování pár pravidel jsou vidět výsledky. Takhle mi to vyhovuje.

Co je Tvojí největší motivací?
Motivací mi jsou výsledky, od kterých se odvíjí zlepšení zdravotního stavu, fyzické kondice, atd.

Pracoval jsi i se svým jídelníčkem? Jak Ti to šlo?

Ze začátku mi chybělo bílé pečivo – přece jenom jsem ho jedl celý život. Ale v druhé fází Výzvy jsem ho vyřadil úplně a teď jím jen občas celozrnné. Problémy mám trochu i s čerstvou zeleninou – některé druhy se mému tělu nezamlouvají, takže si je tepelně upravuji. Jinak to jde celkem dobře. Jsem všežravec a nebráním se ochutnat a zkusit cokoli nebo nahrazovat suroviny jinými.

Užíváš také nějaké doplňky stravy z našeho eshopu?
Ano, proteinový nápoj, ale jen třetinu denní dávky a kloubní výživu.

Jak na vstup do Výzvy reagovalo Tvé okolí?
Většinou reagovali pozitivně. Pár lidí bylo překvapených a někteří jsou neustálí skeptici a nedokážou podpořit, což se týká i příbuzných a zejména těch, co nejraději sportují na gauči nebo v hospodě. Ti reagují negativně v tom smyslu, že nám to nevydrží, že to jsou blbosti a podobně. Teď si uvědomuji, že i oni jsou naší motivací, stojí za to jim ukázat naše výsledky, výkony, to, jak vypadáme teď. Děkujeme jim za jejich negaci, protože pro nás je to pozitivní náboj, který nás dokopává k ještě lepším výkonům.

Ale určitě získáváš i obdiv díky své přeměně, je to tak?
Tak pár obdivujících reakcí bylo, ale já to ještě moc neventiluju. Chci nejdřív pekáč buchet na břiše. Ale určitě to motivuje.

Jak se cítíš po fyzické stránce a duševní stránce?
Tak jestli jsem se před Výzvou cítil fajn, tak teď se cítím minimálně 5x tak fajn. 🙂 Víc energie, víc v pohodě, víc pozitivní, prostě super.

Jsi v naší facebookové skupině? Pokud ano, co říkáš na podporu a výsledky ostatních? Motivují Tě pokračovat dál?
Jsem ve facebookové skupině, ale moc se neprojevuju. Jsem trochu introvert, odpovím, když se mě někdo na něco zeptá, ale jinak ne. Fandím lidem, co tam zvládají ostatní podporovat. Já to dělám taky, ale jen potichu. Výsledky výzvařů jsou super a určitě mě motivují. Ze začátku to byly jejich obrovské úspěchy a teď, když se jim trochu přibližuji, tak mě motivuje jejich chuť a síla pokračovat v dalších Výzvách a pořád zlepšovat své výsledky.

Takže Výzva splnila Tvá očekávání?
Byl jsem zvědavý, jestli to fakt bude fungovat. Myslel jsem, že budu jen hubnout a zlepšovat svoji fyzičku. Výzva nakonec předčila má očekávaní – zhubl jsem víc, než jsem si dal za cíl, fyzička super, zázemí a podpora na FB pecka.

Co pro Tebe bylo ve Výzvě nejdůležitější?
Nebyl to stereotyp, takže cvičení mě bavilo, i když jsem některé cviky vysloveně nenáviděl :-D. Jinak mi nechybělo vůbec nic.

Co plánuješ dál?
Teď čekám na miláčka, až také Výzvu dokončí. Měl jsem týden pauzu a cvičím nějaké tréninky z druhé fáze. Pak chceme opět společně začít Výzvu pro pokročilé.

Co bys vzkázal lidem, kteří přemýšlí nad vstupem do Výzvy?
Lidi, určitě do toho pojďte. Celá Výzva je vlastně podrobný návod, jak zhubnout, zlepšit fyzičku a jak celkově zlepšit svůj život, a to nejen po fyzické stránce. Nikdo vás do ničeho nenutí – důležitá je jen chuť změnit sám sebe. Když vám něco nejde, je tu skvělý tým a FB skupina výzvařů, kteří vám poradí a podpoří vás.

Takže Výzvě zdar!!! Jirka

Další články

Tomáš Jehlička
Jmenuji se Tomáš Jehlička, jsem certifikovaný fitness trenér, motivátor, autor úspěšných online tréninkových programů pro přeměnu postavy Výzva 21 dní a Výzva pro pokročilé a zakladatel společnosti GORILLA Fitness, která vyrábí české doplňky pro sportovní výživu z prvotřídních ingrediencí dle vlastních originálních receptur.

Co dál? ➡️ Video: Test vaší motivace

Všechna videa z motivační série najdeš na této stránce.

Jak pokračovat dál?

  • 1
    Vyzkoušet Výzvu zdarma

Pojď si bez závazku vyzkoušet Výzvu 21 dní. Čeká Tě 7 dní tréninků, během kterých snadno poznáš, zda Ti můj styl vedení vyhovuje 😉

  • 2
    Vstoupit do Výzvy 21 dní

Pokud máš Výzvu 21 dní z let 2014 - 2017, můžeš se zúčastnit hromadného startu v lednu 2020.

Chcete vidět víc přeměn a důkazů, že "to" opravdu funguje?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.