Jak začít cvičit s váhou přes 100 kg?

Už nefuním po pár schodech, nepotím se po pár krocích, nestydím se jít ven v kraťasech a jsem plná energie!

Yveta se po porodu trápila se 109 kg. Jedla nezdravě a nikdy necvičila. Když náhodou narazila na Výzvu, rozjel se její život nečekaným směrem. Začala cvičit, vařit zdravě a hlavně konečně zhubla! Snila o 93 kg, své cíle ale několikanásobně přesáhla. Výzva ji totálně pohltila! Nyní má 63 kg, je plná vitality, víří pozitivní energií a svými úspěchy motivuje další nadšence.

Ahoj, mohla by ses nám prosím představit? 
Mé jméno je Yveta a jsem 25 letá svobodná matka na mateřské dovolené s 15 měsíční dcerou. Dříve jsem pracovala jako zdravotní sestra. Od malička jsem neměla žádné návyky na zdravé stravování, ani na pohyb. Jedla jsem nepravidelně, nezdravě, v dospělosti jsem často popíjela a někdy i kouřila. Občas proběhla nějaká dieta, ale s šíleným JOJO efektem. Takže jsem celý život měla mezi 80 až 90 kg. Po porodu mi ale zůstalo 109 kg. Naštěstí už je všechno jinak – pohyb a cvičení se stali mým koníčkem a hodně se věnuji dceři, aby neměla špatné návyky jako já. S Výzvou jsem začala cvičit na svých 104 kg.

Jak ses k Výzvě dostala? A jak dlouho s námi cvičíš? 
Náhodou, brouzdáním po netu 🙂 a cvičím už rok.

A co tvoje vůle a disciplína? Daří se ti cvičit pravidelně a sladit Výzvu s denním režimem? Přece jen jsi svobodná maminka s malou dcerkou na mateřské, to musí být náročné. 
Ze začátku to bylo o vůli, teď je to automatika. Cvičím pravidelně, dokonce i ve volné dny, kdy se necvičí. Pauzu si dávám jednou za dva týdny a i tak se přemlouvám, abych si odpočinula. Ale nejsem stroj, takže vím, že je třeba načerpat síly. Čas na cvičení si dělám ráno. Jednoduše s malou vstaneme, nakrmím ji, udělám si kafe nebo zelený čaj a jdu na to.

Tak nám konečně prozraď své výsledky. 
Za jeden rok poctivé dřiny mám dole 41 kilo! Centimetrů bude fakt hodně. Bohužel jsem se neměřila a ani jsem se nevyfotila při startovní pozici. Nevěřila jsem, že to dokážu. 😀 A díky Výzvě to vyšlo hned napoprvé.

Co je Tvojí největší motivací? 
Největší motivací je každé kilo a každý centimetr dole. Je fajn sehnat oblečení kdekoli nestydět se jít ven v kraťasech nebo v šatech a hlavně nebýt obézní a tuctová máma, která sotva běhá na hřišti za malou a je ufuňěná.

A tvoje největší překážka? S čím jsi bojovala? 
Největší překážkou bylo ustát si svůj názor s jídlem a mít na začátku vůli dokázat všem, že to myslím vážně. Každý na mě pořád tlačil ve stylu: “Jednou tě to nezabije, dej si jenom kousek!” Takže tohle odmítat bylo těžké, kolikrát jsem musela odbýt lidi i ostřejším hlasem, aby mě to nenabízeli pořád dokola. Takhle věděli, že to myslím vážně a to mě posouvalo dál. Takže jsem to překonala zase jen vůlí a odhodláním, že to prostě dokážu. Kvůli sobě a kvůli malé. Teď už nepolevím. 🙂

To je skvělé! Určitě jsi změnila i svůj jídelníček, jak ti to šlo? 
S jídelníčkem jsem nebojovala vůbec a s jídlem nemám nejmenší problém. Vím, že bez jídla to nejde, takže si sama sestavuji, co budu jíst a kolik. Hlavně, aby to bylo zdravé a vyvážené. Každý recept a každé jídlo jde upravit zdravě, stačí zapojit fantazii.

Jak na vstup do Výzvy reagovalo Tvé okolí? 
Někdo věřil, někdo podceňoval. Dnes ale získávám obdiv skoro od každého. Každý mě znal silnou a ptají se JAK? Takže po mojí změně jsem do Výzvy stáhla další bojovníky a jde jim to skvěle.

Je nějaký rozdíl mezi Yvetou před Výzvou a Tvým nynějším JÁ? 
Ano, dokázala jsem si, že stačí jen chtít. Opravdu chtít. 🙂 Snad tím budu motivovat i ostatní.

Jak se cítíš po fyzické a duševní stránce? 
Nepopsatelně líp. Na začátku jsem byla hotová u rozcvičky, udělala jsem čtyři dámské kliky a už jsem nemohla. Teď jedu jen pánský a po cvičení jsem plná energie. Už nejsem líná, nefuním po pár schodech a nepotím se po pár krocích. Prostě pecka! Také jsem pozitivnější.

Podpořila jsi svoji změnu nějakými suplementy? 
Ano, dávám si protein po posilovacím tréninku a občas i aminokyseliny.

Jsi v naší facebookové skupině
Ano, jsem. A před každou přeměnou klobouk dolů! Všichni to máme vydřeny.

Jaké jsou Tvé další cíle? 
Dál pokračuji v redukci a chci se dostat na 55 kg. Pak už chci jen tvarovat a zpevňovat .Do cíle mi tedy zbývá 8 kg.

Kdybys měla Výzvu popsat jedním slovem nebo větou, co bys řekla? 
Proste mazec!

Takže Výzva splnila tvoje očekávání? 
Ještě víc! Čekala jsem, že zhubnu na 93 kg, které jsem měla před těhotenstvím, ale že mě to tak chytne a že se změní všechny moje návyky, to je neskutečný BONUS.

Moc děkuji za rozhovor. Ještě nám ale řekni, co bys vzkázala lidem, kteří nad vstupem do Výzvy váhají. 
Nejlepší investice do zdraví! Určitě neváhejte!

Další články

Tomáš Jehlička
Jmenuji se Tomáš Jehlička, jsem certifikovaný fitness trenér, motivátor, autor úspěšných online tréninkových programů pro přeměnu postavy Výzva 21 dní a Výzva pro pokročilé a zakladatel společnosti GORILLA Fitness, která vyrábí české doplňky pro sportovní výživu z prvotřídních ingrediencí dle vlastních originálních receptur.

Co dál? ➡️ Video: Test vaší motivace

Všechna videa z motivační série najdeš na této stránce.

Jak pokračovat dál?

  • 1
    Vyzkoušet Výzvu zdarma

Pojď si bez závazku vyzkoušet Výzvu 21 dní. Čeká Tě 7 dní tréninků, během kterých snadno poznáš, zda Ti můj styl vedení vyhovuje 😉

  • 2
    Vstoupit do Výzvy 21 dní

Pokud máš Výzvu 21 dní z let 2014 - 2017, můžeš se zúčastnit hromadného startu v lednu 2020.

Chcete vidět víc přeměn a důkazů, že "to" opravdu funguje?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.