Výzva mě naučila nevzdávat se!

Bez Výzvy bych běhat nezačala.

Všechno je skvělé, lepší! Mám víc síly, nebolí mě záda z dlouhého sezení. Nejsem zničená, když mám trochu více fyzické námahy. Lépe spím a v důsledku toho mi to i lépe myslí. Jakmile můžu alespoň obden cvičit, jsem nabitá endorfiny a srším energií. Různé krize, ať jsou kdekoli, se mi daří řešit s nadhledem, nebo je ze sebe dokážu při cvičení „vymlátit.“

Na první fotografii nám Klára ještě obličej ukázat nechtěla ?, ale opravdu je to ona. Nahlédněte do naší FB skupiny a zeptejte se Klárky na cokoli. 🙂

Ahoj, řekni nám něco o sobě.
Ahoj, jmenuji se Klára a je mi 22 let. Jsem studentkou navazujícího magisterského studia na MFF UK, obor Matematické modelování ve fyzice a technice. K tomu chodím skoro každý den na brigádu v IT. Hraju na lesní roh aktuálně ve dvou amatérských orchestrech, v rodném Táboře a v Praze. Zatím si užívám nevázanost života plnými doušky.

Jak ses k Výzvě 21 dostala?
Už delší dobu jsem se sebou nebyla spokojená. Když se mi po maturitě totálně změnil režim nástupem na vysokou a pobytem na koleji, přibrala jsem naráz víc jak 10 kg. Dlouho jsem si to nechtěla přiznat, ale najednou mi byly malé kalhoty a oblíbené šaty. Po 2 letech popírání této skutečnosti a čekání, že se to samo spraví, jsem se na konci prázdnin naštvala a začala hledat cvičení, které by mi vyhovovalo, vešlo se mi do rozvrhu a pomohlo mi se změnou. Tak jsem se přes videa na youtube proklikala až na Tomáše. To bylo v září 2016.

A pomohlo ti to? Zařadila jsi pravidelné cvičení do svého rozvrhu?
Na začátku přes cvičení nejel vlak. Cvičit jsem musela přesně podle plánu. Maximálně jsem posunula volný den, když jsem nestíhala kvůli jiné akci nebo mi zrovna v ten den nebylo 100% dobře. Nemoci se mi vyhýbají, takže mě naštěstí nebrzdily. Teď už si dovoluji volnější režim. Po tom, co jsem poprvé prošla Výzvou, jsem začala běhat a díky tomu jsem zvládla i půlmaraton. Takže cvičení a běhání střídám a skvěle se to doplňuje. Bez Výzvy bych ale nikdy běhat nezačala. Naučila mě věci nevzdávat a dotahovat do konce. Najít čas i tam, kde už na první pohled není a využít ho.

Jak jsi na tom s vůlí?
S tou jsem nikdy problém neměla, když něco chci, tak to dělám. Vracím se ze školy nebo z práce kolikrát i v 8 večer a normálně dávám trénink i kolem 21:00, pak sprcha, protein, jídlo, příprava do školy na další den… Akorát spánek zvládám většinou jen 6 hodin. Ale taky jsou dny, kdy se na všechno vykašlu a zalezu do postele hned, jak dorazím domů, protože vím a cítím, že to potřebuju.

Jaké jsou Tvé výsledky?
Od začátku Výzvy jsem shodila +-10 kg. Váha se mi měnila při měření na začátku i na konci, takže přesněji to nevím. V centimetrech je to -11 cm v pase, -15 cm přes břicho, -8 cm přes boky, -10 cm na stehnu, -2 cm přes lýtko, -7 cm přes prsa a -3 cm na pažích.

Za jak dlouho se Ti tato změna povedla?
Největší pokrok jsem udělala od září 2016 do května 2017. Od té doby už jen dolaďuji, zlepšuji kondici při běhání a měním zbývající tuk na svaly. Takže co se týče hmoty, už víceméně neubývá.

Podařilo se Ti nějak změnit jídelníček?
Se mnou a jídelníčkem je to jako na horské dráze. Jsou týdny, kdy se mi ustálí režim, stíhám vařit i nakupovat a mám z toho opravdu radost. A pak jsou týdny, kdy je mi téměř jedno, co jím, hlavně, že jím. To si pak většinou koupím do školy nějaké take-away jídlo v bistru, ale snažím se to kombinovat i se saláty a plněnými kukuřičnými tortillami, které mám taky kousek od školy. Celkově bych ale řekla, že se mi daří jíst lépe než v období, kdy jsem bydlela na koleji.

Jsi v naší facebookové skupině?
Na facebooku samozřejmě jsem a skupina je úžasná motivace a podpora. I když mám období, kdy na facebook zavítám málokdy, vím, že se do skupinky můžu kdykoli vrátit a sdílet svoji radost. Nebo teď už i motivovat a podporovat ostatní.

Jak se cítíš po fyzické a psychické stránce?
Všechno je skvělé, lepší! Mám víc síly, nebolí mě záda z dlouhého sezení. Nejsem zničená, když mám trochu více fyzické námahy. Lépe spím a v důsledku toho mi to i lépe myslí. Jakmile můžu alespoň obden cvičit, jsem nabitá endorfiny a srším energií. Různé krize, ať jsou kdekoli, se mi daří řešit s nadhledem, nebo je ze sebe dokážu při cvičení „vymlátit.“ Myslím si, že jsem také usměvavější. Nebojím se ostatních výzev, nejsem věčně z něčeho otrávená. Změnil se mi postoj k organizaci času, priorit. Každý den musí být okénko na cvičení (teď nepočítám plánované volné dny a dlouho plánované akce, na kterých mi záleží). Oproti tomu, co bylo dřív, jsem teď ze všeho mnohem víc nadšená. Mám radost z každé maličkosti, mám radost sama ze sebe a ze života, který žiju.

To je skvělé. Takže Ti Výzva přinesla samé pozitivní věci.
Ano, absolutní radost, svobodu, příval energie a inspiraci.

Ještě nám řekni, co bys vzkázala lidem, kteří nad vstupem do Výzvy váhají?
Jděte do toho a nebudete litovat. Ale jděte do toho se vším všudy. Nepouštějte si videa v přestávkách v práci, pusťte si je a soustřeďte se na ně na 100 %. Dělejte všechno na 100 %, ale vždycky tak, abyste se u toho cítili dobře a nemuseli se kvůli tomu stresovat. Je důležité, aby to šlo postupně. Ne všechno najednou. Vždycky, když budete chtít najít nějakou zkratku, nebo něco urychlit, vymstí se vám to.

Další články

Tomáš Jehlička
Jmenuji se Tomáš Jehlička, jsem certifikovaný fitness trenér, motivátor, autor úspěšných online tréninkových programů pro přeměnu postavy Výzva 21 dní a Výzva pro pokročilé a zakladatel společnosti GORILLA Fitness, která vyrábí české doplňky pro sportovní výživu z prvotřídních ingrediencí dle vlastních originálních receptur.

Co dál? ➡️ Video: Test vaší motivace

Všechna videa z motivační série najdeš na této stránce.

Jak pokračovat dál?

  • 1
    Vyzkoušet Výzvu zdarma

Pojď si bez závazku vyzkoušet Výzvu 21 dní. Čeká Tě 7 dní tréninků, během kterých snadno poznáš, zda Ti můj styl vedení vyhovuje 😉

  • 2
    Vstoupit do Výzvy 21 dní

Pokud máš Výzvu 21 dní z let 2014 - 2017, můžeš se zúčastnit hromadného startu v lednu 2020.

Chcete vidět víc přeměn a důkazů, že "to" opravdu funguje?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.