Pohyb vyléčil mé tělo i duši.

Ze začátku mě cvičení vůbec nebavilo, ale pak jsem napsala Tomášovi a jeho odpověď mě nakopla.

Nikola je dvojnásobnou maminkou, které život přinesl hned dvě velké životní rány. Nejdříve to byl rozvod a poté s novým manželem přišla o miminko. Její svět se zhroutil a ona se uzavřela do sebe. Nechtěla s nikým mluvit, nic dělat. Jednoho dne se ale pustila do cvičení a zjistila, že jí pohyb velice pomáhá. A nejen to. Za dva měsdíce dosáhla přímo neuvěřitelných výsledků po psychické i fyzické stránce.

Ahoj, řekni nám něco o sobě.
Jmenuji se Nikola, je mi 32 let, mám dvě děti a bydlím v Anglii. Svůj volný čas věnuji učení angličtiny a teď nově i sportu. Jinak trávím celý den samozřejmě se svými dětmi. Chodíme na procházky a tak.

Jak ses dostala k Výzvě?
Minulý rok jsem se rozváděla a ze stresu jsem jedla a jedla. Pak jsem šla jednou do obchodu koupit si kalhoty a zjistila, že už to není velikost 42, ale 44. A říkám “A jejda”. Tak jsem koukala na internet na různá motivační videa, abych se nějak posbírala a začala se cvičením. A narazila jsem na video od Tomáše Jehličky. Potom jsem se tedy přidala do vaší facebookové skupiny a zjistila, že je v ní jedna moje kamarádka ze základky.

Koukla jsem na její profil a zjistila jsem, že dala dolů 30 kg. Tak jsem jí hned napsala, jestli se jí ta změna podařila ve Výzvě. A ono ano. Řekla mi vše o tom, že Výzva má týden zdarma, že si ji můžu vyzkoušet, že obsahuje rady i ohledně jídelníčku. Tak jsem do toho šla. Ale popravdě jsem začínala na třikrát.

A do třetice se povedlo?
Bohužel jsem s mým novým manželem přišla o mimčo, a tak to nebylo vůbec jednoduché. Opravdu jsem na tom nebyla dobře a nejsem v pohodě vlastně do teď. Ale musím říct, že teď už je to mnohem lepší. Tenkrát jsem se hrozně uzavřela do sebe. Nechtěla jsem s nikým mluvit, přestala jsem se učit anglicky. Všechno bylo prostě špatně. Manžel měl se mnou problém, aby mě vůbec k něčemu přiměl.

Ale co mě tedy překvapilo, byla Tomášova reakce na mou zprávu. Napsala jsem mu svůj příběh, že bych chtěla cvičit, ale že mě ta má situace hrozně demotivuje a myslela jsem, že když už mi odepíše, tak spíš tak ze slušnosti. Ale on mi napsal, že mě obdivuje a že mi věří. Jak často se vám stane, že vám cizí člověk napíše “seš dobrá, vydrž, obdivuji tě”? To mě hodně mile překvapilo a postrčilo. Takový lidský přístup. A tak jsem si zkusila na jeho radu jen tak trošku zaběhat. A ten den jsem si řekla, že už se nemůžu pořád litovat. Že se prostě musím pohnout. Mám dvě malé děti a musím tady pro ně být.

Hrála ve Tvém “uzdravování” nějakou roli právě Výzva?
Můžu říct, že ikdyž se mě mé okolí snažilo podporovat, nejvíc mi pomohlo cvičení. Když jsem seděla a litovala se, tak i když mě manžel povzbuzoval a říkal mi, jak jsem dobrá, tak to nefungovalo tak, jak když jsem se zvedla a odcvičila si trénink. Myslím, že bych na tom rozhodně nebyla tak, jak na tom jsem teď, kdybych nezačala s Výzvou. Mé tělo se začalo měnit a společně s ním i mé myšlení.

To je skvělé. Tak nám prozraď své výsledky.
Prozatím mám odcvičené pouze první dvě fáze, ale výsledky už jsou vidět. Cvičit jsem začala 15. října a naměřila jsem si 98 cm v pase, přes zadek 115 cm a přes stehno 69 cm. No a 24. listopadu jsem s nadšením zjistila, že v pase ubylo 8 cm a přes zadek a stehna jsem měla o 5 cm méně.

To vše jsi dokázala za 2 měsíce? Jak často cvičíš?
No, každý den se mi to nedaří. Třeba teď jsem tři dny necvičila, ale protože mě to už teď baví, tak se k tomu vždy ráda vrátím. Já to beru spíše tak uvolněně. Nijak se tím nestresuju.

Když říkáš “teď už mě to baví”, znamená to, že ses ze začátku musela nutit?
Jo. A když už jsem trénink na začátku odcvičila, tak jsem myslela, že snad umřu. Bylo to pro mě strašně namáhavé. Přece jen mě bylo kus (a pořád teda ještě je). Tak musím přiznat, že mě to moc nebavilo. Navíc jsem se za trénink odměňovala něčím sladkým, takže jaké ty výsledky asi mohly být.

A kdy se to zlomilo? Kdy Tě to začalo bavit?
To bylo právě potom, co mi napsal Tomáš a podpořil mě. Celkově mě to nakoplo a začala jsem na sobě pracovat.

Co vše Ti tedy Výzva přinesla?
No, tak hlavně mi změnila postavu. A také musím říct, že i myšlení. Předtím jsem měla v hlavě, že je všechno špatně. Teď už se víc usmívám. Můžu říct, že mi Výzva hodně pomohla. Fyzicky i psychicky. No, na tom hubnutí je akorát blbé to, že jde dolů úplně všechno. Takže si budu muset koupit i menší podprsenku. Takže to je tak jediné, co mi Výzva vzala. Jinak mi spíš dávala. 🙂

Jak jsi na tom s jídelníčkem?
Daří se mi. Docela dodržuji rady, které Tomáš dává. Dokonce už neujídám dětem sladké. 🙂

Co plánuješ dál?
Nejdřív chci docvičit Výzvu 21 dní, protože jsem ji ještě nedodělala. A pak se chci hned vrhnout na Výzvu pro pokročilé, protože jsem hrozně zvědavá, jak budu vypadat, až ji dokončím. Když jsem toto zvládla za první dvě fáze, tak po Pokročilých to bude pecka. To mě hrozně zajímá. Jo a nově jsem si dala za cíl, že chci buchty na břiše a ne na stole.

Další články

Tomáš Jehlička
Jmenuji se Tomáš Jehlička, jsem certifikovaný fitness trenér, motivátor, autor úspěšných online tréninkových programů pro přeměnu postavy Výzva 21 dní a Výzva pro pokročilé a zakladatel společnosti GORILLA Fitness, která vyrábí české doplňky pro sportovní výživu z prvotřídních ingrediencí dle vlastních originálních receptur.

Co dál? ➡️ Video: Test vaší motivace

Všechna videa z motivační série najdeš na této stránce.

Jak pokračovat dál?

  • 1
    Vyzkoušet Výzvu zdarma

Pojď si bez závazku vyzkoušet Výzvu 21 dní. Čeká Tě 7 dní tréninků, během kterých snadno poznáš, zda Ti můj styl vedení vyhovuje 😉

  • 2
    Vstoupit do Výzvy 21 dní

Pokud máš Výzvu 21 dní z let 2014 - 2017, můžeš se zúčastnit hromadného startu v lednu 2020.

Chcete vidět víc přeměn a důkazů, že "to" opravdu funguje?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.